Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer? En Etkili Çatlak Kürü

Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer? En Etkili Çatlak Kürü

Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer? En Etkili Çatlak Kürü

Kadınların korkulu rüyalarından bir tanesi olan bacaktaki çatlaklar, görünümden kaynaklı olarak can sıkıcı bir hale gelebilmektedir. Bacaklarınızda meydana gelmiş olan çatlakları gidermek için evde doğal yöntemlerle elde edebileceğiniz çatlak kürü uygulanabilir. Uygulaması ve yapımı oldukça basit olan bu kürlerin düzenli bir şekilde uygulanması halinde, kısa sürede çatlaklardan kurtulabilmek söz konusu olur.

Zerdeçal Kürü

Zerdeçalın içeriğinde yer alan antioksidanlar, bacaktaki çatlaklar için birebir etki etmektedir. Cilt parlatıcı özelliğe de sahip olan zerdeçal, çatlak kürü olarak tercih edilebilir. 1 yemek kaşığı yoğurt ile 1 yemek kaşığı kadar zerdeçal kasenin içerisinde karıştırılır. Çatlak olan bölgelerin üzerine uygulanarak yaklaşık 15 dakika kadar bekletilir. Etkili bir sonuç almak için her gün 2 kere bu kür uygulanmalıdır.

Kahve Kürü

Kafein içermesinden kaynaklı olarak kan akışını hızlandırıcı etki yapan kahve, cilt sorunlarına da iyi gelmektedir. Bacaktaki çatlaklar için denenebilecek bir diğer kür olarak kahve telvesi su ile karıştırılır. Çatlakların olduğu bölüme 5 dakika boyunca masaj yapılarak uygulanır. Daha sonrasında zeytinyağı ile masaj işlemine devam edilir ve bölge durulanır.

Argan Yağı Kürü

Kozmetik ürünlerin içerisinde de bol bol yer alan bu yap hem cilde hem de saça iyi gelmektedir. Antioksidan ve E vitamini bakımından oldukça zengin olan argan yağı, bacak çatlaklarının giderilmesinde de etkilidir. Organik argan yağı kullanımına özen göstererek çatlak meydana gelmiş olan bölgelerde bu yağ ile masaj yapılabilir. Çatlak kürü olarak tercih edilen argan yağından kesin sonuç almak için masaj işleminin gün içerisinde 2 kez uygulanması gerekmektedir. Bacaklarda istenmeyen bir görünümün oluşmasına neden olan çatlaklar, bu yöntemlerin yardımı ile yok edilebilir.

SAYFALAR
TAKİP EDİN

DAHA HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN