Daha Uzun ve Dolgun Kirpikler için 3 İpucu

Daha Uzun ve Dolgun Kirpikler için 3 İpucu

Güzel görünen kirpikler ve kaşlar güzellik kıstasları arasında yer alır. Dolgun kirpikler bakışlarınızın daha güçlü ve etkili olmasına yardımcı olmaktadır. Kirpiklerin uzun ve dolgun görünebilmesi için kullanılan aletlerin yanı sıra doğal yöntemler de bulunmaktadır. Denenen yöntemlerin yanlış uygulanışı, kirpiklere zamanla zarar vermektedir. Doğru kullanım ve doğru seçim ile kirpikleri sağlıklı bir şekilde dolgun gösterebilmek için bazı ipuçları uygulanmalıdır.

Kirpik Kıvırma Aleti

Kirpiklerin dolgun görünmesi için en çok kullanılan yöntem kirpik kıvırma aletidir. Kirpiklerin uzun süre kıvrık ve dolgun durmasını isteyen kişilerin bu aleti doğru bir şekilde kullanmaları gerekir. Dolgun kirpikler için bu aletin öncelikle ısıtılması, daha sonrasında kirpiklere uygulanarak kıvrılması gerekmektedir. Aletin ısı ile bütünleşmesi kirpiklerin daha kolay şekilde almasına yardımcı olur. Bu aleti kullanırken ısınmış olmasından kaynaklı olarak dikkatli bir şekilde kirpiklere uygulanması tavsiye edilir.

Kirpik Tarama

Tek tek ayrılmış ve keskin kirpikler her zaman dikkat çeker. Dolgun kirpikler için bu yöntem oldukça önemli olup kirpiklerin taranması ve tek tek ayrılması gerekir. Kirpiklerin bu yönteme özel olarak üretilmiş olan küçük taraklar ile taranmasından sonra ince telli rimel sürülmelidir. Yoğun ve uzun kirpiklere bu sayede ulaşım sağlanabilir.

Limon Kabuğu

Zeytin yağı ve Hint yağı bir kabın içerisine dökülür. Üzerine 1 yemek kaşığı kadar kurutulmuş limon kabuğu eklenir. Birkaç gün bekletilen bu karışım, gece yatmadan önce kirpiklere uygulanır. Durulama işlemi ise sabah yapılır. Limon kabuğu ve yağ karışımı kirpiklerin güçlenmesi ve dolgun kirpikler için istenilen görünümün elde edilmesine yardımcı olur. Yağların içeriğinde bulunan maddeler kirpik köklerinin güçlenmesine ve kirpiklerin doğal yöntemlerle uzamasına destek sağlamaktadır.

SAYFALAR
TAKİP EDİN

DAHA HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN