İpek Kirpik Kursu - İpek Kirpik Eğitimi

İpek Kirpik Kursu

İpek Kirpik Uygulaması Ve Eğitimi

İpek kirpik, saf ipekten elde edilmiş olan göz yapılarına göre tek tek uygulanan kirpik uygulamalarına verilen addır. İpek kirpikler, kirpikleri az ya da azalanlar için yapılan ve kirpiklerin dolgun görünmesini sağlayan malzemelerdir. Rimel sürmekten sıkılmış ya da rimelden dolayı kirpikleri dökülen kadınların tercihi genelde ipek kirpik uygulamasından yana olmaktadır. Doğal yollarla kirpiklerin uzaması ya da gürleşmesi uzun zaman aldığından dolayı çoğu kişi ipek kirpik uygulamasını daha kısa süreli ve kesin sonuçlu bulduğu için yaptırmaktadır.

İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kirpiklerin yapısına göre belirli sayıda kirpik adedi belirlenir ve kirpikler teker teker asıl kirpik dibine değil de 1 ya da 2 mm yakınına yerleştirilir. Gözlerde makyaj olmamasına ve temiz olmasına özen gösterilmelidir. Bir gözün kirpik yerleştirme işlemi yaklaşık olarak 45 dakika kadar sürmektedir. İşlem sırasında herhangi bir acı hissedilmemektedir. Ancak kirpiklerin kullanımı için de işin uzmanından mutlaka bilgi alınmalıdır.

İpek Kirpik Uygulaması Eğitimi ve Kursu

İpek kirpiklerin mutlaka uzman ve işi bilen biri tarafından yapılması gerekmektedir. Birçok firma ipek kirpik kursu veya ipek kirpik eğitimi vererek bu uygulamanın uzmanlar tarafından yapılması için özen göstermektedir. Dolayısıyla bu alanda yetkin kişilerin oluşturulması ve yetiştirilmesinde kurs ve eğitim almak şarttır. Kirpik uygulaması için de mutlaka katılım ve uzmanlık belgesi olan güzellik merkezi tercih edilmelidir.


SAYFALAR
TAKİP EDİN

Diğer Kurslar

DAHA HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN