Profesyonel Makyaj Kursu - Profesyonel Makyaj Eğitimi

Profesyonel Makyaj Kursu

Makyajı Profesyonelinden Öğrenin


Kişisel bakım kavramı isminden ne anlaşılacağı gibi, kişiden kişiye göre değişmektedir. Kişinin ihtiyaçları dahilinde eklemeler yapılıp, önemli olanlar öne çekilebilir. Gerek kusurları kapatmak gerek ise estetik görüntüye katkıda bulunmak için makyajın önemi ayrıdır.

Her Cilde Ayrı Makyaj

İnsan cildi farklı özellikleriyle bir mekanizma olarak tanımlanabilir. İhtiyaçları farklı olan her cilde uygun bir makyaj yapılması gerekir. Yapılacak makyajın amacı da önemlidir. Makyaj nerede kullanılacaksa ona uygun bir makyaj tercihi yapılmalıdır. Teorik ve pratik olarak verilen eğitimlerde kursiyerler, gerekli tüm bilgileri alarak uygulamaya hazır hale getirilmektedir.

Kurs Süreci

Teorik ve pratik bilgilerin aktarılması sırasında güncel makyaj önerilerini de dikkate alan Reform Estetisyenlik, profesyonel makyaj kursu prensibinde kursa katılanlara değer katmaktadır. Yapılan pratiklerde kullanılan makyaj ürünleri tarafımızdan karşılanacak olup, kurs sonunda sertifika takdim edilecektir.

Kurs boyunca verilecek dersler, cilt tipleri, malzeme tatbiki, yüz ölçülendirmesi, ton ve doğru bölge taktiği, leke kapatma ve form değiştirme teknikleri gibi ana makyaj özelliklerini kapsamaktadır. Tüm püf noktaların kursiyerlere anlatıldığı kurslarda, eğitmenlerimiz tarafından deneyimleri de paylaşılmaktadır. Yapılmış olan yanlışlar ve nasıl düzeltilebileceğinin de ayrıntılı olarak soru cevap yapıldığı uygulamaların gerçek hayatta faydası kanıtlanmıştır. Makyaj kullanım alanlarına özel bir seans dizisinin de eklendiği kurslar boyunca, gece makyajı, günlük makyaj, düğün makyajı gibi özel uygulamalarla desteklenmektedir. Hafta içi ve hafta sonu özel kurs seçenekleri ile sizleri en iyiye yönlendirme hedefindeyiz.


SAYFALAR
TAKİP EDİN

Diğer Kurslar

DAHA HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN